Gruodžio 10 dieną 1a ir 1c klasės mokiniai, jų mokytojos Nijolė Miliauskaitė ir Dalia Vinslauskienė vyko į ekskursiją Vilniuje. Kelionė prasidėjo nuo Širvintų pradinės mokyklos dideliu geltonu autobusu. Ekskursijos tikslas buvo aplankyti Planetariumą ir nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmus.

Vaikai lankėsi vieninteliame Lietuvoje ir Baltijos šalyse specializuotame astronomijos ir gamtos mokslų informaciniame centre – Vilniaus universiteto planetariume. Kupolo formos Žvaigždžių salėje mokiniams pristatyta gamtos ir pasaulio pažinimo programėlė „Mūsų mažieji globotiniai“. Vaikai susipažino, kokie gali būti namuose laikomi gyvūnai. Jie sužinojo, kad namuose galima laikyti ne tik kates ar šunis, bet ir dekoratyvinius triušius, šeškus ar iguanas. Po to jie unikalia projekcine aparatūra stebėjo Saulės sistemą sudarančias planetas, mažuosius Saulės sistemos kūnus. Kupole vaikai pasijautė tarsi gulėtų po atviru dangumi, o pro jų akis skraidytų žvaigždės ir planetos.

Vėliau pirmokai dalyvavo Valdovų rūmų ekskursijoje ir edukacinėse programose. Klasės mokiniai buvo paskirstyti į dvi grupes. Berniukai dalyvavo programoje „Insignijos ir ceremonialai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XV–XVII a.“, kurioje susipažino su valdžios simboliais – karūna, valdovo obuoliu, skeptru, kanclerio antspaudu arba Lietuvos didžiojo etmono buože ir kt. Kiekvienas galėjo pasimatuoti simbolinę karūną ir bent akimirkai pasijusti Valdovu. Apžiūrėjus muziejaus ekspoziciją, vyko improvizuota iškilminga ceremonija, kurioje iš vaikų tarpo išrinktas Lietuvos didysis kunigaikštis skaitė Valdovo priesaiką.

Mergaitės dalyvavo kitoje edukacinėje programoje. Edukacijos klasėje mergaitės apžiūrėjo dabarties odininkų pagamintas XV–XVI a. dirbinių kopijas. Klausėsi legendos apie Vilniaus įkūrimą. Susipažino su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis.

Po edukacijos visi mokiniai gavo dovanų simbolines popierines karūnas, kuriomis pasipuošę nusifotografavo prie Vilniaus Katedros aikštėje stovinčios Kalėdinės eglutės. Kelionė atgal į Širvintas neprailgo – vaikai dalijosi įspūdžiais ir geromis emocijomis.

Į ekskursiją lydėjusi mama Rita Kacevičienė