Tęstinis mokyklos projektas „Metų ratas“

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orams vis labiau bjūrant, ne vienas užsisvajojame apie baltą purų sniegą ir jaukias žiemos šventes. Kalėdų eglutės įžiebimas – tai šventė, kai mokykloje apsigyvena pasakos ir stebuklai. Drąsiai galime sakyti, kad tai – pati jaukiausia šventė, kai kaskart laukiame kažko neįprasto.

Gruodžio 11 dieną tikybos mokytoja Danguolė Lapinskienė ir savanoriai mažieji artistai pakvietė visą mokyklos bendruomenę į šventinį spektaklį – „Kalėdų naktis“. Tai paslaptingos Kristaus gimimo istorijos pasakojimas. Kasmet šis spektaklis, tapęs tradiciniu – vis kitoks, nes vaidina vis kiti aktoriai ir savaip perpasakoja jau žinomą istoriją. Mokiniai (artistai ir žiūrovai) skatinami domėtis tautos tradicijomis, lavinamas gebėjimas suprasti savo jausmus ir juos išsakyti. Šventės aktoriai geba raiškiai deklamuoti eiles, dainuoti dainas, patiria kūrybos džiaugsmą.

Artistams talkino šokių būrelių „Upeliukas“ dalyviai (1-2 klasių grupė ir 3-4 klasių grupė), mokytoja Raminta Maslinskienė. Kalėdines dainas traukė choro būrelio „Dainorėliai“ nariai ir 3-4 klasių choristai, mokytoja Rasa Gudeikienė. Prie eglutės visi mokiniai sudainavo po keletą dainų, kurias paruošė su klasių mokytojais per muzikos pamokas.

Šventėje dalyvavo ir įžiebti eglutę mokyklos direktorei Irenai Sližauskienei padėjo Širvintų švento Arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Saulius Kristapavičius.

Gimęs Išganytojas mums skelbia džiugios šventės pradžią. Kad šventė tikrai teiktų džiaugsmo, dar liko laiko apmąstyti per metus nuveiktus darbus ir atsakingai baigti pradėtus.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė