Lapkričio 27 d. Širvintų rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje vyko jaunųjų kūrėjų šventė „Kūrybos laiptai“. Buvo sukviesti rajone kuriantys moksleiviai, dalyvavo: iš Gelvonų vidurinės mokyklos, Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir Širvintų pradinės mokyklos. Šventę vedė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Edita Rutkauskienė.

Mokiniai pristatė įvairią kūrybą: kas dainavo, kas grojo ir dainavo savo kūrybos dainas, kas skaitė prozos kūrinius, miniatiūras, rodė sukurtus filmus. Mūsų šeši mažieji kūrėjai deklamavo savo pačių kurtus eilėraščius ir sekė sakmę.

Šventėje dalyvavo trys 3d klasės mokinės (Meilė Graužinytė, Kotryna Janukaitytė, Saulė Pečiulytė, mokytoja L. Miliukienė), viena 3b klasės mokinė (Evelina Ribokaitė, mokytoja R. Tamašauskienė) ir dvi 4c klasės mokinės (Amina Judėnaitė, Iveta Judėnaitė, mokytoja G. Bakasėnienė).

3d klasės mokinei Meilei Graužinytei tai buvo jau antrasis pasirodymas didžiojoje scenoje. Ši mergaitė pavasarį dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos renginyje „Kristijono Donelaičio 80-mečiui paminėti“. Ten ji taip pat skaitė savo kūrybos eiles.

Šventėje „Kūrybos laiptai“ jaunieji kūrėjai įgijo žinių iš vyresniųjų moksleivių, pasidalijo savo kūrybos įkvėpimo šaltiniais. Vyresnieji nuoširdžiai palaikė jaunesniuosius, juos paskatino, pagyrė už drąsą, nuoširdžias ir įdomias eiles.

Šventėje jautėsi be galo maloni atmosfera. Gimnazistai parodė pradinukams, kad ir ant scenos galima jaustis laisvai, pačiu savimi. Buvo smagu žiūrėti, kaip vyresnieji bendrauja su jaunesniaisiais, skatina kurti. Šventės pabaigoje visos mokyklos gavo padėkos raštus, o kiekvienas mokinys – po užrašų knygutę ir tušinuką. Visi dalyviai buvo pakviesti prie saldaus stalo.

Noriu padėkoti organizatoriams už nuostabią šventę, puikiai ir naudingai praleistą laiką. Manau, kad pradėti kurti niekada nevėlu, tiesiog reikia to norėti.

Vyresnioji mokytoja Loreta Miliukienė

 

Lazdyno riešutėlis

Aš gimiau riešutėliu.
Kietas, mažas, rudas.
Buvau mažiausias iš draugų,
Turėjau tėtį – Lazdynėlį.

Parūpo vieną dieną sužinoti man,
Kas tam pasauly dedas?
Nusprendžiau naktį nemiegoti-
Nukristi ant žemelės.

Ir vieną naktį nukritau aš
Ant žalios žemelės.
Ir kai pradėjo saulė šviesti
Įleidau ten šakneles.

Po trijų metų ar po ketverių
Aš sužydėjau lazdynu.
Išsprogo mano pumpurėliai,
Pradėjo augti riešutėliai.

Užaugo lapai dideli,
Riešutėliai tvirti.
Kai žmonės ėjo pakely,
Vis gyrė Lazdynėlį.

Ir štai – lazdyno riešutėliai
Įleido savo šakneles į žemę.
Lazdynas džiaugėsi medeliais
Tai  - jo vaikeliai.

Meilė Graužinytė, 3d.

Dvyniai

Kas kaip du vandens lašai?
Ko neatskiria dažnai?
Gal atspėsite, vaikai,
Kas gi bus taip panašiai?

Spėja pirmas, spėja antras,
Bet atspėki, būki mandras.
Daug pasauly pavyzdžių,
Juk dvyniai, lašai tie du!

Iveta Judėnaitė, 4c

 

Ateina žiema

Pučia vėjas atšiaurus,
Jau žiemužė tuoj čia bus.
Ar bus jau sniego?
Juk motušė žemė miega.

Vėl galėsim traukt pačiūžas,
Slides arba rogutes.
Sniego senį pastatysim,
Ir padūksim į valias.

Amina Judėnaitė, 4c