Pirmokų krikštynų šventė svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams, nes suteikia puikią galimybę puoselėti savo mokyklos tradicijas, dalyvauti įvairiose veiklose, realizuoti savo gebėjimus meno srityje, formuoti teigiamas bendravimo kompetencijas bei ugdyti bendruomeniškumo ir atsakomybės jausmus.

Šiais metais, lapkričio 14 dieną ketvirtokai Kajus Valavičius ir Laurynas Savickas 4a, Eglė Maslinskaitė ir Ignas Paulavičius 4b, Emilija Šumskaitė ir Ignas Kanapeckas 4c, Modesta Bakšanskytė ir Valentina Bartkevičiūtė 4d bei jų mokytojos Aušra Lebedevienė, Lena Vaitkūnienė, Gita Bakasėnienė ir Vitalija Šapurienė pakvietė į linksmųjų vaiduokliukų pilį Širvintų pradinėje mokykloje.

Visi pirmokai, jų mokytojos, tėveliai, net ir mokyklos direktorė turėjo įveikti painų ir sudėtingą kelią: lindo į lapės olą, klampojo per pelkę, ėjo labirintais. Pati pilis pasitiko skendėdama tamsoje, skambėjo tik paslaptingi muzikos garsai, skraidė šviesos blyksniai. Pralinksmėjome, kai pasirodė būrelis nuotaikingų vaiduokliukų. Vertėjo stengtis, nes, įveikę visas kliūtis, paskaitę, paskaičiavę, pasportavę, padainavę, pašokę ir davę priesaiką, pirmokai tapo pilnateisiais mokyklos bendruomenės nariais. Iš mokyklos direktorės Irenos Sližauskienės rankų gavo tikrus Pirmoko pasus.

Kas gi labiausiai patiko pirmokams? Paklauskime 1b klasės mokinių:
Įdomios vaiduokliukų užduotys ir klausimai – Jurgis.
Pirmoko pasas – Mantas, Aistė, Pijus, Edvinas, Meda.
Patiko dainuoti – Danielius, Joris.
Įveikti kliūtis: lįsti į lapės olą, bristi per pelkę – Domas, Smiltė, Ema, Airida, Giedrė, Jorė.
Pasižadėti vaiduokliams – Urtė.
Paslaptinga, truputį baisi muzika – Aira, Karina, Elzė.
Labiausiai patiko vaiduokliukai – tokie mieli ir juos (artistus) pažįstu – Aleksandras, Laurynas.
Vaiduoklių čiulpinukai – Ieva, Emilis.
Patiko visa šventė – Laurynas.

Sužavėti ir užkrėsti gera nuotaika buvome visi. Pasiklausykime 1b klasės mokytojos Svetlanos Paliukėnienės:
„Pasijutau kaip tikrame teatre: žiūrovų salėje šviesos užgesintos, langai užtemdyti... Šviesos pluoštelių ir muzikos žaismas... Stebuklo laukianti išpuošta scena... Žiūrovai – pirmokai – sukaustę dėmesį stebi nuostabų vaiduokliukų žaidimą, šėliojimą, akiai ir širdžiai mielą, šiltą bendravimą. Paslaptinga, truputį baugu ir be galo smalsu: o kas toliau?...Įspūdingas, kruopščiai apgalvotas renginys! Visų pirmokų, jų mokytojų vardu nuoširdžiai dėkoju šauniai ketvirtokų komandai!“

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Liuda Bytautienė