Integruoto ugdymo diena 2-ose klasėse

Spalio 4 d. minima Pasaulinė gyvūnų diena. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visus gyvūnus bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime.

Spalio 6 d. mokykloje sukvietėme visus antrokus ir jų tėvelius paminėti šią dieną. Mes, mokytojos, žinojome, kad dažnas mokinys turi namuose augintinį. Jei ir neturi, tai abejingo gyvūnams tikrai neradome nė vieno mokinio.

Pirmiausia surengėme mokinių augintinių nuotraukų parodą. Išties įspūdingų kadrų ir pasakojimų sulaukėme iš savo mokinių! Apžiūrėję nuotraukas visi antrokai sugūžėjo į klases. Ten jų laukė mokytojų paruoštos užduotys.

2a ir 2c klasės mokiniai kūno kultūros pamokoje pavirto „kiškučiais“ ir atliko mankštos pratimus imituodami įvairius gyvūnus, žaidė žaidimą „Uodega“. 2b klasės mergaitės Augustė Armanavičiūtė ir Augustė Pakalnytė pristatė trumpus projektus. Augustė A. kalbėjo apie Bengalijos kates, Augustė P. – apie arklius. 2d klasės mokinys Armandas pristatė paties padarytą knygutę apie savo augintinę.

Visi antrokai savo klasėse pasakojo draugams, kaip namuose atsirado augintiniai, kokia jų priežiūra, kokias išdaigas yra iškrėtę. Mokiniai demonstravo atsineštas knygeles, žurnalus apie gyvūnus. Pasakojimai apie gyvūnus netilo ir pertraukų metu. Mokiniai daug sužinojo apie gyvūnų priežiūrą, jų maitinimą ir laikymą namuose.

Matematikos pamokose mokiniai sudarinėjo diagramas. Išaiškėjo, kad daugiausia vaikai augina šuniukus. Bet tikrai ne vienas turi katę, žiurkėną, triušį. Paminėtos benamės katės, šunys sukėlė diskusiją „Ką daryti, kad benamių gyvūnų mažėtų?“. Mokiniai siūlė daugybę variantų. Nutarėme, kad žmogus atsakingas už gyvūnus ir savo elgesį su jais.

Integruoto ugdymo diena vaikams patiko. Meilė gyvūnams, rūpinimasis jais ugdo mokinių rūpestingumą, atsakomybę, atjautą. Esame dėkingos tėveliams už nuotraukas, įdomias knygas ir pagalbą vaikams, ruošiantis šiai dienai.

Mokytojų Adelės, Živilės ir Rasos mintis užrašė vyr. mokytoja Lena Ivanauskienė