paskaita pirmų klasių mokinių tėvams

Rugsėjo 16 dieną su gausiai susirinkusiais pirmokų tėvais susitiko Širvintų rajono Švietimo centro neformaliojo ugdymo organizatorė Daiva Chadusevičienė. Lektorę skaityti paskaitą „Ar lengva būti tėvu XXI amžiuje?“ pakvietė pirmų klasių mokytojos. Ji pasitelkdama pavyzdžius iš asmeninės patirties, apžvelgė būdingiausias klaidas, kurias daro tėvai, siekdami, kad jų vaikai mokykloje patirtų sėkmę. D. Chadusevičienė pažymėjo, kad suaugusieji dažnai klysta, mėgindami savo atžalas apsaugoti nuo visų įsivaizduojamų pavojų. Vaikai turi gyventi realų gyvenimą, patirdami ir skaudžių išgyvenimų: noras įlipti į medį ne visada baigiasi sėkme, tačiau tik tokiu būdu įgyjamas patyrimas. Girdami ir apdovanodami vaiką bilietu į kiną už jo atlikto testo aukščiausią įvertinimą, nepamirškime rasti švelnų, padrąsinantį žodį ir tada, kai vaikui nepavyko atlikti užduoties tam pačiam, aukščiausiam įvertinimui.

Lektorė Daiva pasiūlė vienam iš tėvelių praktiškai išbandyti, kaip veikia vaiko bandymų ir pastangų nuvertinimas ar neigimas net menkiausiai suklydus ir kaip – nuoširdus, skatinantis pritarimas kad ir menkiausiam teigiamam poslinkiui. Kiti salėje buvę tėvai turėjo „parodyti“ nepasitenkinimą klystant ir pritarimą – veikiant teisingai. Užduotį atlikęs tėvelis išsakė nuomonę, ką nesėkmės atveju jaučia kiekvienas vaikas: „Man taip nuoširdžiai norėjosi viską labai gerai padaryti, ir aš jaučiausi suglumęs, kai negalėjau iš karto teisingai atlikti užduoties, o salėje sėdintys tėvai į mano pastangas pasitaisyti nekreipė dėmesio ir man nepadėjo“.

Mokinių tėvams buvo išdalinti atvirukai, kurių vienoje pusėje tėveliai turėjo užrašyti, ko jie norėtų, kad jų vaikai išmoktų, išsiugdytų per šiuos mokslo metus besimokydami pirmoje klasėje, o antroje atviruko pusėje – kaip patys tėveliai prisidės prie to, kad jų atžalos numatytus uždavinius pasiektų. Tai, anot lektorės, planas tėveliams visiems mokslo metams...

Turėdami pačių sukurtą mokymosi planą savo vaikams ir sau, mokinių tėveliai tęsė pokalbį su mokytojomis klasėse. Nuoširdus ačiū Širvintų rajono Švietimo centro neformaliojo ugdymo organizatorei Daivai Chadusevičienei už naudingus patarimus bei malonų, šiltą ir įtaigų bendravimą.

Mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė
Renginio akimirkas fotografavo vyresnioji mokytoja Dalia Vinslauskienė