Mokyklos prevencinės veiklos projektas

Birželio 2–6 d. 1–4 klasių mokiniams buvo organizuota vaikų vasaros stovykla. Finansavimas gautas iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, socialinei pedagogei Jolantai Vilkienei pateikus paraišką. Stovykloje dalyvavo 34 mokiniai, veikė dvi grupės.

Pirmosios grupės vaikai stovykloje darė mankštą, vyko į ekskursijas, išvykas, žaidė, šoko, sportavo, dalyvavo knygų pristatyme mokyklos bibliotekoje, filmų peržiūroje, varžybose, buvo užimti įvairia menine veikla. Stovyklautojai aplankė Trakus, Trakų pilies muziejų, Kernavę, Širvintų šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią, užkopė į Gedimino pilį. „Vikingų kaime" Družuose vaikai žaidė įvairius žaidimus, kalbėjo apie sveiką gyvenseną, sveiką maistą. Apie vaisius, vitaminus ir jų privalumus diskutavo su sveikatos priežiūros specialiste Asta Žukauskiene.
.
Šurmuliavo pirmų klasių mokinių „Aitvariukų stovykla“ – antroji grupė. Stovyklos tikslas – mokyti vaikus atostogas leisti prasmingai. Visi drauge susikūrėme taisykles, kurių pasižadėjome laikytis. Svarbiausia – gera nuotaika. Išmokome smagią dainelę. Kiekviena diena prasidėdavo ryto mankšta. Toliau mažieji stovyklautojai laiką leido dalyvaudami įvairiose veiklose, kurios buvo organizuojamos mokykloje, gamtoje, išvykose.
Su mokyklos sveikatos priežiūros specialiste, ruošdami vaisių salotas, stovyklautojai kalbėjosi apie vitaminų naudą žmogui.

Mokiniai buvo viktorinos „Augu su pasaka" aktyvūs dalyviai. Savo kūrybiškumu pasižymėjo piešdami pasakų veikėjus ant asfalto, gamindami aitvarus, margaspalvius drugelius iš spalvoto popieriaus.

Atvėsus orui, mokiniai laiką leido bibliotekoje – klausėsi mokyklos bibliotekininkės G. Morkūno knygos „Velniškai karštos atostogos" pristatymo, patys piešė iliustracijas.

Trys dienos buvo skirtos išvykoms. H. Orakausko skulptūros studijoje – galerijoje „Šulinys“ (Kernavėje) mokiniai žaidė autoriaus organizuojamus lauko žaidimus, vaišinosi čiobrelių arbata, klausėsi pasakojimų apie paties autoriaus sukurtas metalo skulptūras. Teko pašaudyti iš senovinės patrankos. Pasivaikščiojome po Kernavės piliakalnius, Pajautos slėnį.

Įsimintina diena buvo „Vikingų kaime“, Družuose. Mokiniai susipažino ir išbandė senovinius stalo ir lauko žaidimus, matavosi senovės kario drabužius, laikė rankose kardą, skydą.

Smagu buvo paplūdimyje. Stovyklautojai žaidė paplūdimio žaidimus, susipažino su Joninių tradicijomis ir papročiais. Rinko žolynus, pynė ir plukdė vainikus, šoko lietuvių liaudies ratelius. Už aktyvią veiklą stovykloje visi mokiniai buvo apdovanoti padėkomis. Manome, kad praleistas laikas stovykloje neprailgo.

Veiklas organizuoti aktyviai padėjo mokyklos bendruomenė, dėkojame mokytojoms: Ramintai Maslinskienei, Ramunei Savickienei, Adelei Gelažunienei, Lenai Ivanauskienei, Živilei Lisauskienei, Aušrai Lebedevenei, Lenai Vaitkūnienei, Danguolei Lapinskienei, Rasai Gudeikienei, mokyklos sveikatos priežiūros specialistei Astai Žukauskienei, mokyklos bibliotekininkei Irenai Kaziukėnaitei.

Saulėtų, prasmingų ir turiningų Jums atostogų.

Pirmosios grupės vadovė, socialinė pedagogė Jolanta Vilkienė,
„Aitvariukų stovyklos“ grupės vadovė, mokytoja Rasa Žygienė